Підбір ключів


Сьогодні стартує чергова сесія Палати представників США. Поки невідомо, коли і який проект щодо допомоги Україні розглядатиметься.

Судячи з останніх коментарів і інтервʼю Зеленського і Ко, ними обрана стратегія просити допомогу за логікою «Дайте гроші, а то ми програємо».

З моїх скромних уявлень про психологію американців, це не виграшна стратегія. Суспільство, де культом є успіх і перемога попри все, через здолання труднощів, гидує нитіками.

Набагато ефективніше показувати, як ми долаємо перешкоди і йдемо до мети – і допомога потрібна для перемоги.
Тут можна зіграти на стереотипах. Раз росіяни розповідають про «корумпованість» і «неефективність» України – мусимо показати, як долаємо корупцію і неефективність.

Уряд національної єдності і порятунку – цілком може стати тим good news, хорошими новинами, які перебʼють аргументи скептиків і викличуть захоплення у обивателя. А за ним – і у конгресменів.

«Бо плач не дав нікому ще свободи,
А хто боєць – той здобуває світ» (с)

Але долати треба не тільки ворога, а й самих себе. Так і перемагають, навіть у дуже тяжких умовах

Опублікував: Ростислав Павленко

Інші публікації автора

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 22:25

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...

"Вони нічого не зрозуміли і нічому не навчились"

вівторок, 29 жовтень 2024, 23:30

Шарль Моріс де Талейран-Перігор – французький політик, визнаний сучасниками як витончений дипломат і інтелектуал. Його крилата фраза якнайкраще описує ситуацію з нинішньою владою в Україні. Реально, іноді б краще зелені мовчали. Хоча ні. Як же ж тоді ї...