23-25 березня 2025 року в Ер-Ріяді відбулися непрямі переговори щодо часткового припинення вогню між Україною та росією. Однак їх результати залишаються нечіткими через розбіжності в трактуванні домовленостей.
У публічному просторі циркулюють чотири основні позиції:
Президент Зеленський повідомив, що 30-денне перемир'я в Чорному морі та заборона на удари по енергооб'єктах набувають чинності 25 березня. Натомість кремль вимагає виконання своїх умов, зокрема скасування санкцій, перш ніж домовленості набудуть чинності.
Через значні розбіжності між сторонами спільна підсумкова заява США та рф не була ухвалена. москва звинуватила Київ у зриві переговорів, однак офіційні подробиці лишаються невідомими. Відсутність чіткої офіційної позиції України дає змогу рф та США маніпулювати інформацією.
Без конкретних гарантій щодо безпеки в Чорному морі та захисту енергетичної інфраструктури Україна залишається вразливою до подальших атак рф. Важливо, щоб українська влада чітко пояснила результати переговорів та забезпечила прозору комунікацію з суспільством і міжнародними партнерами.
"Європейська Солідарність" закликає Володимира Зеленського прозвітувати перед Верховною Радою щодо переговорів, їх цілей та координації дипломатичних зусиль.
Бо поки що вигоду від процесу отримує лише путін:
У підсумку: нові жертви і втрати з українського боку.
Самі придумайте, як назвати цей результат команди Зеленського.
Багато вже сказано про залежність нинішньої влади від «аплодисментів». Тобто, широкого суспільного схвалення. І особисто Зеленський, і його оточення впродовж своєї сценічної кар’єри звикли до статусу «улюбленців», «народних героїв», «суспільних авторит...
Варто опозиції, чи волонтерам, чи військовим нагадати про проблеми, які не вирішуються роками - фортифікація, посилення прямого фінансування бригад, покращення підготовки мобілізованих, прямий санкційних тиск на москву тощо — тут-таки зривається цілий ...