У нас часто дивуються, чому «на Заході не розуміють, що Україна їх закриває собою від росії». Справа в тому, що на Заході так не вважають.
Країни НАТО звикли покладатися на військову та економічну міць США, силу Альянсу, і не бачать для росії (навіть путінської) ні причин, ні потужності нападати на НАТО. Тим більше, що росіяни і справді підкреслено уникають боєзіткнень з силами Альянсу.
Агресія росії в Криму і на Донбасі показує, що росія може проводити широкомасштабні операції, приховуючи свою участь від тих, хто відмовляється бачити очевидне.
Варто відзначити, що на Заході загалом свідомі таких сценаріїв. Вони віддзеркалені навіть у фільмах.
У зразку високого британського гумору «Yes Prime Minister» докладно розкривається «тактика салямі», яка дозволяє москві розв'язати агресію – і не дати Заходу приводу для ядерної відповіді.
Агенти у Західному Берліні спричиняють пожежі, і «на допомогу» рушають пожежні машини зі Східного Берліну, з них висаджуються спецпризначенці... поки не стає занадто пізно, а приводу для удару Захід наче і не має...
Від британської класики не відстають і сучасники. ВВС зняло фільм-моделювання «World War Three: Inside the War Room». Там «тактика салямі» показується на прикладі вторгнення росії у східну Латвію – з використанням досвіду Криму і Донбасу.
Якщо у першому фільмі головний герой погоджується з потребами фінансувати звичайні озброєння, щоб вчасно зупинити «нарізання салямі» – то сценарій другого закінчується фактично відмовою Заходу від масованого ядерного удару – після того, як росія «помилково» тактичний ядерний удар уже завдала.
Усі ці сценарії показують, що війна між росією і НАТО не є неможливою.
Про це знають обидві сторони.
Але «знати» і «допускати реальність» – це дуже різні речі.
Для України головне завдання – отримати підтримку, необхідну для перемоги.
І для Заходу ми маємо виглядати не тими, хто втягне їх у війну – а тими, хто цю війну відверне.
Більше того – стати частиною спільної системи для відвернення глобальної війни і зупинення росії.
Ідеться, зокрема, про спільні виробничі проекти.
Про максимальні контакти на всіх рівнях – від парламентів до експертів та журналістів – щоб протидіяти «гібридним» загрозам і пропаганді в західних суспільствах.
Зрештою, про прискорений шлях до НАТО – яке має стати опорою для повоєнної безпеки, швидко координуючи протидію росії, з урахуванням усього спектру загроз.
І тоді більш імовірним буде класичний сценарій – коли «тактику салямі» з боку рф можна буде зірвати завчасною підготовкою.
Відкриваємо нову рубрику: що нинішня влада робить неправильно – і як би діяв Уряд національної єдності (і порятунку). Часто чуємо це питання, коли критикуємо владу: "А що б зробили ви?". Давайте розберемо на конкретному прикладі. І фронт, і прифронтова...
У V столітті до Христа Сунь-Цзи писав: . Алегоричність твердження не заважає його застосуванню в реальності – тим більше, що його правильність не раз була доведена на практиці. . Застосовуючи ці стратегічні поради до московсько-української війни, бач...