У соцмережах піднімається хвиля «захистимо своїх» – на тлі помилок, допущених Зеленським і його офісом у США.
Мовляв, це не офісні «мудрагелі» написали пустопорожні декларації і вимоги до союзників замість Плану Перемоги, і не Зеленський перейшов межу дипломатії у публічних висловлюваннях та інтервʼю – а це американці, сякі-такі, на догоду перевазі на виборах напустились на нашого Президента.
І що нині усім патріотам належить безумовно підтримати Зеленського, бо ж він Президент України, яка воює. І, відповідно, заклеймити американських політиків і посадових осіб, які сміли його критикувати.
Цікаво, що цю думку проводять часто ті самі люди, які у 2014-2019 – теж під час війни і кризи – не давали спуску Порошенку, критикуючи кожен його крок.
Нині ж позиція змінилась. Нині «патріотизмом» вважається безоглядна підтримка Президента, його офісу і їхньої політики.
Однак такий підхід несе в собі колосальну небезпеку. Одна з переваг демократії – якраз критичне мислення. Коли дії можновладців піддаються вільному аналізу, результати відкрито обговорюються. Це дозволяє визначити помилки і виправити їх – або принаймні не повторювати. «Одобрямс» же, навпаки, небезпечний самозаспокоєнням влади. А значить, зручні можновладцям, приємні для їхніх прихильників, але згубні для країни дії вчинятимуться і далі.
Тому справді дієвий патріотизм нині – не демонструвати лояльність, хвалячи Зеленського і огризаючись на американських політиків.
Поведінку американців, тим більше під час виборів, ми не змінимо. Це – умови, в яких треьа вміти працювати і вигравати позитиви для України.
Натомість покращити дії наших посадових осіб - можемо і повинні. У аналізі помилок і пропонуванні альтернатив і є зараз патріотизм. Бо на кону – виживання України. І спокій та комфорт можновладців, підтримка їх у їхніх провалах – неспівставна ціна за це.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
Шарль Моріс де Талейран-Перігор – французький політик, визнаний сучасниками як витончений дипломат і інтелектуал. Його крилата фраза якнайкраще описує ситуацію з нинішньою владою в Україні. Реально, іноді б краще зелені мовчали. Хоча ні. Як же ж тоді ї...