Три попередження

Під час недільного гала-концерту на тему «Жить стало лучше, стало вєсєлєє» Голова ВР Стефанчук похвалився, що «завтра-післязавтра» всі побачать рівень спікерської дипломатії на просуванні інтересів України в Конгресі США.

Минув майже тиждень, сигнали з Вашингтона радше негативні.
Натомість до Стефанчука намагаються докричатись європейські колеги.
У нинішнього керівника ВР, певно, буде спеціальне місце на стінці – для трофеїв, адресованих йому з Європи.
Тут доповідь, представлена на Єврокомісію щодо стану готовності України щодо переговорів про членство. Там і свобода слова (включно з засудженням відключення трьох незалежних телеканалів), і необхідність плюралізму в парламенті, і вимоги верховенства права. Не почули в офісі, не веліли й спікеру.
Поряд – рішення Євроради про умови виділення Україні 50 млрд євро життєво необхідної допомоги. Знов-таки, плюралізм, парламентська демократія, верховенство права.
Не знають таких слів мудрагелі.
Сьогодні колекцію увінчав Європарламент. Резолюцією про підтримку України у війні з росією. Документ справді історичний. Деімперизація росії. Але, щоб це здобути, треба ж бути спроможним. ЄП і розписав: вступ до ЄС на основі досягнень (демократія, верховенство права, свободи – п. 26). Місцеве самоврядування, сильні громади – п.27. І вже для геть непонятливих – стурбованість з приводу обмежень у виконанні обовʼязків, зокрема виїзду за кордон, опозиційних депутатів; заклик використовувати в боротьбі усі українські політичні можливості (п. 42).
Три інституції, які виробляють і впроваджують політику ЄС, висловились про одне й те саме. Дедалі конкретніше і недвозначніше.
Бажання почути знов не видно.
Але три попередження вже прозвучали.
Не буде виконання – не буде Європи. Ба більше, не буде і допомоги.
А без допомоги не буде України. Однак у процесі не стане тих, хто до цього довів.

Тому слухайте. І виконуйте. Поки не пізно.

Опублікував: Ростислав Павленко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Уроки з проваленої атаки

неділя, 14 квітень 2024, 16:36

Це маніакальне загострення в Осі зла має бути використане Україною для прискорення отримання допомоги. Так, саме в контексті атаки на Ізраїль. Бо Вісь зла і хаосу – єдина, і діє скоординовано. Провідним демократіям час нагадати, що вони – за добро і по...

Як 2×2

п’ятниця, 12 квітень 2024, 21:31

Слово «просто» – поширене лексиконі нинішньої влади. Натомість варто було б об'єднати зусилля і координувати діяльність. Оперативно реагувати на зміни в ситуації і настроях у світі. А головою не «битися», а думати треба. У популістів дуже в ходу слово ...