Про фортифікації

Коли Збройні Сили у вересні 2022 року прорвали лінії російських загарбників на Харківщині і блискавичним ударом звільнили область, було чимало жартів з російських обіцянок повернутись.

Хоча росіяни нікуди не ділись. Закопались, накопичились і знов ломанулись. У своїй звичній манері масової навали, не шкодуючи ані припасів, ані техніки, ані живої сили. «За ценой нє стоят».

Відповіддю на це мала б бути фортифікація, масове виробництво/закупівля дронів та боєприпасів, систем РЕБ, навчання і злагодження мобілізованого поповнення під нові умови війни.

У березні цього року ми з колегами відвідали Сумщину, щоб оцінити реальність поза відосіками влади про «потужне фортифікаційництво».

Виявили весь жах ситуації. Фонд Порошенка вклався в будівельну техніку, яка тепер активно працює, і яку влада та визначені нею підрядники чомусь не спромоглися забезпечити у мінімально необхідній кількості.

Однак, замість об'єднати зусилля, зробити роботу над помилками – влада вперто топчеться по граблях.

Коли російський наступ на Харківщині викрив нові-старі проблеми – замість визнання помилок і їх виправлення, владні канали розганяють фото із «чудо-фортифікацією». Закрадається підозра, що таких чудо-фортифікацій кілька таки є- якраз для подібних репортажів (хоча знавці-практики вказали на деякі вади і цих «парадних» укріплень).

Однак ситуація в полі вперто свідчить: суцільної лінії так і не збудовано. І це не становить жодної таємниці для ворога: із супутників, з розвідувальних літаків і бпла він бачить ситуацію як на долоні.

Замість бравурного окозамилювання треба терміново вирішувати питання з рубежами оборони, насиченням їх засобами радіоелектронної боротьби, забезпеченням військ дронами і звичайними боєприпасами.

Знову все з коліс. Знову ціною неймовірних зусиль і, щонайгірше, людських життів.

Яка ж висока ціна невігластва…


Опублікував: Ростислав Павленко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Точка входу

субота, 25 травень 2024, 17:15

Про потребу змін, про демократичну традицію – і про моральний вибір більшості в парламенті. У будь-яких планах щодо змін є критичне питання:. Як і з чого ці зміни мають розпочатись. Так звана «точка входу», без якої інерція придушить будь-які сподіванн...

А ваш Порошенко!... Чуємо усі п'ять років, і два з гаком роки війни! Давайте по суті

п’ятниця, 24 травень 2024, 21:04

Всі спроби здорової дискусії задля напрацювання рятівних рішень зводяться до відповіді: "А ваш Порошенко...". “А ваш Порошенко!..» – це, мабуть, єдиний аргумент, який залишився у адептів Зе-команди, коли їм вказують на кричущі випадки невігластва, кору...