Коли Збройні Сили у вересні 2022 року прорвали лінії російських загарбників на Харківщині і блискавичним ударом звільнили область, було чимало жартів з російських обіцянок повернутись.
Хоча росіяни нікуди не ділись. Закопались, накопичились і знов ломанулись. У своїй звичній манері масової навали, не шкодуючи ані припасів, ані техніки, ані живої сили. «За ценой нє стоят».
Відповіддю на це мала б бути фортифікація, масове виробництво/закупівля дронів та боєприпасів, систем РЕБ, навчання і злагодження мобілізованого поповнення під нові умови війни.
У березні цього року ми з колегами відвідали Сумщину, щоб оцінити реальність поза відосіками влади про «потужне фортифікаційництво».
Виявили весь жах ситуації. Фонд Порошенка вклався в будівельну техніку, яка тепер активно працює, і яку влада та визначені нею підрядники чомусь не спромоглися забезпечити у мінімально необхідній кількості.
Однак, замість об'єднати зусилля, зробити роботу над помилками – влада вперто топчеться по граблях.
Коли російський наступ на Харківщині викрив нові-старі проблеми – замість визнання помилок і їх виправлення, владні канали розганяють фото із «чудо-фортифікацією». Закрадається підозра, що таких чудо-фортифікацій кілька таки є- якраз для подібних репортажів (хоча знавці-практики вказали на деякі вади і цих «парадних» укріплень).
Однак ситуація в полі вперто свідчить: суцільної лінії так і не збудовано. І це не становить жодної таємниці для ворога: із супутників, з розвідувальних літаків і бпла він бачить ситуацію як на долоні.
Замість бравурного окозамилювання треба терміново вирішувати питання з рубежами оборони, насиченням їх засобами радіоелектронної боротьби, забезпеченням військ дронами і звичайними боєприпасами.
Знову все з коліс. Знову ціною неймовірних зусиль і, щонайгірше, людських життів.
Яка ж висока ціна невігластва…
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
Шарль Моріс де Талейран-Перігор – французький політик, визнаний сучасниками як витончений дипломат і інтелектуал. Його крилата фраза якнайкраще описує ситуацію з нинішньою владою в Україні. Реально, іноді б краще зелені мовчали. Хоча ні. Як же ж тоді ї...